Маарду учится
Hariduse areng Maardus toetab linna üldist eesmärki pakkuda kvaliteetset ja kättesaadavat haridust kõigile, tagades noorte arenguvõimalused mitmekesises ja kaasavas keskkonnas. Üleminek eestikeelsele õppele on osa linnale olulistest arengutest, mis tagavad nii õpilaste kui ka linna tuleviku edu.
Maardus on kolm lasteaeda, mis pakuvad kvaliteetset alusharidust ja hoolt linna noorimatele elanikele - Lasteaed Sipsik, Lasteaed Rukkilill ja Muuga Lasteaed, tagades hariduse kättesaadavuse erinevates linnaosades. Lasteaiad toetavad mitmekülgset õpikeskkonda ning valmistavad lapsi ette sujuvaks üleminekuks kooliharidusele.
Üldharidust pakuvad Maardus kolm kooli, kus on võimalik saada haridust vastavalt õpilaste ja perede eelistustele ning vajadustele. Maardu Gümnaasiumis ja Maardu Põhikoolis on käimas sujuv üleminek eestikeelsele õppele. See oluline samm aitab tugevdada õpilaste keeleoskust ning avardada nende võimalusi nii hariduses kui ka tulevases tööelus. Kallavere Keskkoolis õppetöö toimub täielikult eesti keeles.
Maardu Gümnaasium pakub lisaks ka mittestatsionaarset õppimisvõimalust, mis võimaldab haridusteed jätkata paindliku ajagraafiku alusel. See valik sobib hästi neile, kes soovivad oma õpinguid ühildada töö, pere või muude kohustustega. Kõik kolm kooli teevad aktiivset koostööd lastevanemate ja kogukonnaga, et tagada parimad õpitulemused ja toetav õpikeskkond.
Maardu Kunstide Kool pakub andekatele lastele õpet järgmistel erialadel: kujutav kunst, klaver, viiul, laulmine, kitarr, akordion, bajaan, flööt, klarnet, saksofon, trompet, tromboon, löökpillid ja tšello.
Keelekümblus
Alates 2001. aastast töötavad Maardu gümnaasiumis ainulaadse metoodikaga varase keelekümbluse klassid. See on andnud suurepäraseid tulemusi nooremate klasside õpilastele eesti keele õpetamisel.
Keelekümblus on õppemeetod, mis toetab mitmekeelset õpet. Võõrkeele õppimine toimub emakeelt kasutamata. Keelekümblusprogrammi kohaselt toimub õpe võõrkeeles lisaks keeletundidele ka riikliku programmi järgi õpitavates muudes ainetes. Õppimise ajal peaks vähemalt 50% õppest olema korraldatud õpitavas keeles. On väga oluline, et õpilased õpiksid nii eesti keelt kui ka oma emakeelt ning omandaksid teadmisi mõlema kultuuri ja traditsioonide kohta.
Linnaraamatukogu
Maardu linnaraamatukogu tegutseb alates 1993. aastast. Seda külastab ligi 4000 lugejat, nende seas on alla 16-aastaseid lapsi üle 800. Terve aasta vältel saavad lapsed raamatukoguhoidjate poole pöörduda mitmesuguste küsimustega, sealhulgas kooli õppeprogrammi puudutavad teemad. Raamatukogus on eesti ja väliskirjanduse osakonnad, kaks lugemissaali, lasteosakond, internetipunkt ja muuseum. Lisaks rikkalikule ilukirjandusteoste valikule on olemas ka piisavalt populaarteaduslikku, hariduslikku ja tehnilist kirjandust. Lugemissaalis on külastajate käsutuses teatmeteosed, entsüklopeediad, sõnaraamatud, kunstialbumid, suur perioodikakogu – eesti- ja venekeelsed ajalehed ja ajakirjad igale maitsele.